Využi zľavu 5% na prvý nákup

Zľavový kód: Birki5

*zľavu možno uplatniť na nezľavnený tovar na nákup nad 30 €

Dejiny značky BIRKENSTOCK sa píšu od konca 18. storočia, kedy sa istý Johann Adam Birkenstock v oblasti dnešného Frankfurtu nad Mohanom začal venovať obuvníckemu remeslu. Prakticky od roku 1774 až dodnes, generácie rodiny Birkenstock budovali rodinnú tradíciu. Detailný prehľad o vývoji značky BIRKENSTOCK s množstvom faktov a dôležitých míľnikov prekonaných počas takmer 250 ročnej histórie nájdete v texte nižšie.

Spoločnosť BIRKENSTOCK je s počtom zamestnancov vyše 3000 najväčším zamestnávateľom v nemeckom obuvníckom priemysle a zároveň patrí k najznámejším nemeckým výrobcom obuvi na svete. Výroba všetkých produktov prebieha výhradne v Nemecku, výnimkou sú ponožky (Turecko) a modely obuvi na vyššej platforme známe pod obchodným názvom PAPILLIO (Portugalsko).

BIRKENSTOCK je zárukou precízneho spracovania vysoko kvalitných surovín. Materiály, ktoré značka používa pochádzajú z udržateľných zdrojov a prírodných materiálov (napr. korok, prírodný latex, vlnený filc, juta). Všetky výrobky preto spĺňajú tie najvyššie nároky na kvalitu. Práve vďaka spomenutým faktorom získal BIRKENSTOCK popularitu u všetkých generácii bez rozdielu pohlavia a dnes na produkty značky BIRKENSTOCK môžete naraziť na pultoch obchodov v 90 krajinách sveta a na nohách spokojných zákazníkov po celom svete. Je nevyhnutné spomenúť obrovské portfólio modelov - v oficiálnych katalógoch je k dispozícii viac ako 800 rôznorodých modelov, vďaka čomu si každý milovník kvalitnej obuvi dokáže prísť na svoje.

Tajomstvo pohodlnej a zdravej chôdze spočíva v anatomicky tvarovanej stielke, ktorá je vďaka svojim vlastnostiam neodmysliteľnou súčasťou každého modelu. Takto tvarovaná stielka má tvar pripomínajúci odtlačok chodidla v piesku a bola vynájdená a prvýkrát pomenovaná ako “Fuβbett” v tradičnej obuvníckej rodine Birkenstock.

To, že obuv je dôležitá a pozitívne vplýva na kvalitu chôdze je holý fakt. Nielen počas chôdze, ale aj pri státí je potrebné myslieť na zdravie a komfort chodidiel a to, či obuv “sedí” ovplyvňuje niekoľko faktorov, jedným z nich je šírka stielky. BIRKENSTOCK preto dáva možnosť výberu z dvoch alternatív - klasická šírka pre bežné chodidlá alebo úzka šírka pre zvlášť štíhle chodidlá. Presvedčte sa sami, že obuv BIRKENSTOCK na nohách skvelo sedí vďaka prepracovanému systému individuálne nastaviteľných remienkov a vyše 100-ročnej tradícii v produkcii stielok.

HISTÓRIA ZNAČKY

Historické korene spoločnosti BIRKENSTOCK siahajú až do 18. storočia, od tých čias si generácie jednej rodiny odovzdávali svoje “know-how” a na území dnešného Nemecka postupne vznikal rodinný podnik s dlhoročnou tradíciou:

1774 = V cirkevnom archíve mesta Langen-Bergheim v Hesensku sa spomína Johann Adam Birkenstock ako „šič a poddaný“

1896 = Obuvnícky majster Konrad Birkenstock prichádza s prevratnou myšlienkou, ktorá od základov zmenila obuvnícky priemysel. Je presvedčený, že tvar topánky by mal reflektovať na tvar nohy. V tom istom roku otvára dve predajne s obuvou v meste Frankfurt

1899 = Konrad Birkenstock začína organizovať prednášky a školenia pre popredných výrobcov obuvi, zároveň predáva ostatným licencie umožňujúce používať pri výrobe obuvi inovatívny dizajn stielky

1925 = Zakúpenie a rekonštrukcia továrne s rozsiahlym areálom vo Friedbergu v Hesensku. Vďaka narastajúcej popularite a dopytu zákazníkov je nevyhnutné vo výrobe zaviesť dvojzmennú prevádzku

1932 = Carl Birkenstock zahajuje školiace kurzy BIRKENSTOCK, ktoré sú vysoko odporúčané odbornou komunitou a ktoré sú podporované aj poprednými lekármi ako „Carl Birkenstock System“

1947 = Vychádza odborná publikácia „Fuβorthopädie – System Carl Birkenstock“ (Ortopédia chodila = systém Carl Birkenstock). V tej dobe to bola najpredávanejšia kniha o ortopédii chodila.

1963 = Na trh sú po prvý raz uvedené a predstavené tzv. Gymnastické sandále „MADRID“ = prvé sandále s flexibilnou klenutou stielkou.

1966 = Na základe vlastnej skúsenosti s nosením kvalitnej obuvi značky BIRKENSTOCK, Margot Fraser začína spoluprácu a otvára BIRKENSTOCKU cestu na vysnívaný trh USA

1988 = Vo výrobe sa začínajú používať ekologické lepidlá, čím dáva firma BIRKENSTOCK podnet k ekologickému prístupu na celom svete

1990 = Rozšírenie a modernizácia výroby stielok s ohľadom na životné prostredie: spotreba energie sa znižuje o viac ako 90%.

2003 = Ikonické modely sandál Arizona oslavujú tridsiate narodeniny

2007 = Majitelia spoločnosti BIRKENSTOCK Orthopädie GmbH & Co. KG preberajú kontrolu nad dlhodobým zmluvným predajcom BIRKENSTOCK Distribution USA, Inc.

2009 = V meste Görlitz je na jar 2009 spustená nová a väčšia výroba stielok.

2013 = Rok 2013 je jedným z najväčších medzníkov v histórii firmy. Tradičná spoločnosť BIRKENSTOCK úspešne realizuje premenu z voľného združenia samostatných firiem na koncern s jednotlivými organizačnými zložkami (výroba, predaj, služby). Vedením spoločnosti je poverený manažment, ktorého členovia po prvýkrát v histórii nepochádzajú z rodiny zakladateľov.

2014 = Margot Fraserová, ktorá BIRKENSTOCK priniesla do USA, naposledy vydýchla. Bola vizionárkou obuvi, ktorá verila v "podivne vyzerajúce topánky" dlho predtým, než sa stali základom pohodlia a životného štýlu. Bez tradičných maloobchodných alebo obuvníckych skúseností si vybudovala multimilionový biznis, ktorý priniesol pohodlie miliónom ľudí. Urobila tak, vždy, s vrúcnym úsmevom a hlbokou vierou v produkt.

Na zlepšenie našich služieb používáme súbory cookies. Viac informácií a možnosť odmietnuť sa dozviete tu.