Využi zľavu 5% na prvý nákup

Zľavový kód: Birki5

*zľavu možno uplatniť na nezľavnený tovar na nákup nad 30 €

Čo je to Birkenstock?

Dejiny značky BIRKENSTOCK sa píšu od konca 18. storočia, kedy sa istý Johann Adam Birkenstock v oblasti dnešného Frankfurtu nad Mohanom začal venovať obuvníckemu remeslu. Prakticky od roku 1774 až dodnes, generácie rodiny Birkenstock budovali rodinnú tradíciu.

Detailný prehľad o vývoji značky BIRKENSTOCK s množstvom faktov a dôležitých míľnikov prekonaných počas takmer 250 ročnej histórie nájdete v texte nižšie.

Birkenstock logo

Pohodlná a zdravá chôdza

Tajomstvo pohodlnej a zdravej chôdze spočíva v anatomicky tvarovanej stielke, ktorá je vďaka svojim vlastnostiam neodmysliteľnou súčasťou každého modelu. Takto tvarovaná stielka má tvar pripomínajúci odtlačok chodidla v piesku a bola vynájdená a prvýkrát pomenovaná ako “Fuβbett” v tradičnej obuvníckej rodine Birkenstock.

Shoe image

Materialy

A semišový povrch

Absorbuje vlhkosť a pomáha zaistiť príjemnú klímu nôh.

B vrchná jemná jutová vrstva

Zvyšuje flexibilitu vložky a robí ju výrazne odolnejšie. Táto vrstva silne absorpčné juty pomáha regulovať vlhkosť.

C korkovo-latexové jadro

Tlmivé a vysoko flexibilné jadro z korku a latexu podporuje a uvolňuje tlak na chodidlá. Prirodné materiály izolujú proti teplu a chladu a vytvárajú dobré klímu nôh.

D spodná hrubá jutová vrstva

Stabilizuje korkové a latexové jadro.

Shoe image

Komfort

A zvýšená hrana stielky

Pre dostatočnú ochranu prstov a päty a správne usadenie chodidla.

B vyformovaná stielka na päte

Stabilizuje chodidlo pri dostupe.

C vnútorná a vonakjšia podpora klenby

Dodávajú chodidlu stabilitu, ktorú potrebuje, keď urobí krok.

D podpora priečnej klenby

Formuje správny a prirodzený postoj.

E výbežok pod prstami

Stimuluje pohyb prstov pri chôdzi.

Dve šírky stielky

To, že obuv je dôležitá a pozitívne vplýva na kvalitu chôdze je holý fakt. Nielen počas chôdze, ale aj pri státí je potrebné myslieť na zdravie a komfort chodidiel a to, či obuv “sedí” ovplyvňuje niekoľko faktorov, jedným z nich je šírka stielky.

BIRKENSTOCK preto dáva možnosť výberu z dvoch alternatív - klasická šírka pre bežné chodidlá alebo úzka šírka pre zvlášť štíhle chodidlá. Presvedčte sa sami, že obuv BIRKENSTOCK na nohách skvelo sedí vďaka prepracovanému systému individuálne nastaviteľných remienkov a vyše 100-ročnej tradícii v produkcii stielok.

Spoločnosť BIRKENSTOCK je s počtom zamestnancov vyše 3000 najväčším zamestnávateľom v nemeckom obuvníckom priemysle a zároveň patrí k najznámejším nemeckým výrobcom obuvi na svete.

Výroba všetkých produktov prebieha výhradne v Nemecku, výnimkou sú ponožky (Turecko) a modely obuvi na vyššej platforme známe pod obchodným názvom PAPILLIO (Portugalsko).

Manufactory processes image

Precízne spracovanie a udržateľnosť

BIRKENSTOCK je zárukou precízneho spracovania vysoko kvalitných surovín.

Materiály, ktoré značka používa pochádzajú z udržateľných zdrojov a prírodných materiálov (napr. korok, prírodný latex, vlnený filc, juta). Všetky výrobky preto spĺňajú tie najvyššie nároky na kvalitu.

Práve vďaka spomenutým faktorom získal BIRKENSTOCK popularitu u všetkých generácii bez rozdielu pohlavia a dnes na produkty značky BIRKENSTOCK môžete naraziť na pultoch obchodov v 90 krajinách sveta a na nohách spokojných zákazníkov po celom svete.

Je nevyhnutné spomenúť obrovské portfólio modelov - v oficiálnych katalógoch je k dispozícii viac ako 800 rôznorodých modelov, vďaka čomu si každý milovník kvalitnej obuvi dokáže prísť na svoje.

História značky

Historické korene spoločnosti BIRKENSTOCK siahajú až do 18. storočia, od tých čias si generácie jednej rodiny odovzdávali svoje “know-how” a na území dnešného Nemecka postupne vznikal rodinný podnik s dlhoročnou tradíciou:

Na zlepšenie našich služieb používáme súbory cookies. Viac informácií a možnosť odmietnuť sa dozviete tu.